VA7,1.kapitola

7. ledna 2013 v 16:03 | *Sydney* |  VA7
1.kapitola
Od doby, co se Lissa stala královnou, se začalo hodně věcí měnit. Pokouší se o zrušení zákona, kde musí mít král nebo královna rodinu minimálně s jedním členem. Chce zavést jiné přidělování strážců a výuku boje magií pro Moroje na všech akademiích. Má docela dost lidí, kteří s ní souhlasí, ale jsou i někteří, kteří její vládu neschvalují. Naštěstí má Lissa dost dobrých strážců na to, aby ji ochránili. A já to vím, protože jsem jedním z nich. Lisse se nemůže nic stát.Ale co když ano? Co když jí nedokážu ochránit a selžu? Co bych dělala, kdyby se mnou nebyla? Přemýšlet jsem přestala, když na mě někdo promluvil.


"Rose? Jsi v pořádku?"ptal se ten nádherně znějící Dimitrijův hlas.
"Co?"
"Jsi v pořádku? Ležíš tu a bez mrkání hledíš do stropu."
"Jo, jsem v pohodě. Co budeme dnes dělat, soudruhu?"Dimitrij se na mě už méně ustaraně podíval a políbil mě.
"Budeme dělat to, co každý den-chránit své svěřence."
"Dobře, ale co budeme dělat my? Usmála jsem se na něj a on mi usměv oplatil. Zadívala jsem se mu do jeho nádherných tmavých očí a políbila ho. Elektřina projela celým mým tělem. Rukou jsem mu zajela do vlasů a líbala ho dál. Z našeho krásného okamžiku nás vytrhlo zaklepání. Trhla jsem sebou a popadajíc dech jsem promluvila "Ano?"
"Můžu vstoupit Rose?" oddechla jsem si, když zazněl Lissin hlas.
"Jo, můžeš.Chvíli počkej." Ještě jednou jsem políbila Dimitrije a už jsem se zvedala. Vzala jsem na sebe vytahané modrobílé triko a sedla si ke stolu. Dimitrij si sedl na postel a koukal na mě. Usmála jsem se a zvolala na Lissu, aby vstoupila.
"Přišla jsem nevhod?" řekla a omluvně se usmála. "To je v pořádku Liss."
"Já ti jenom šla připomenout dnešní piknik." Sakra. Na to jsem úplně zapomněla. Dnes jsem měla jít s Lissou, Dimitrijem, Christianem a doprovodem 8 strážců na piknik v Dvorní zahradě. "Dobře jsi udělala. Já na to úplně zapomněla." Zasmála jsem se a Lissa mi začala dávat základní informace.
"Půjdeme v devět. Vezmi si s sebou jenom dobrou náladu." Usmál se na mě
"Já vezmu jídlo, pití, piknikový ubrus a pár dalších věcí, tak se nemusíš starat. Už jsem i vybrala-" přerušilo jí další zaklepání. Otevřely se dveře a tam stála jedna služebná "Královno, je čas. Musíte jít na shromáždění." "Málem bych zapomněla. Rose, musím jít. Uvidíme se na pikniku." Ani jsem si nevšimla, že na sobě měla sváteční šaty. Měly jedno ramínko pošité rubíny a šaty byly v odstínech zelené, takže jí ladily s očima. "Dobře, Vaše Veličenstvo."řekla jsem jí a usmála se. Káravě se na mě podívala. "Ty víš, že mi tak nemáš říkat." "Promiň." "Já už tedy jdu." Zavřela za sebou dveře a já se vrátila k Dimitrijovi. "Piknik?"zeptal se mě a já si uvědomila, že jsem mu nic neřekla.
"Promiň. Já myslela, že jsem se zmínila…" "Nevadí. Vynahradíš mi to tím, že se ke mně vrátíš." Přišla jsem k němu a políbila ho. Sundala jsem si triko a propletla jsem svoje tělo s jeho. Stále jsem ho vášnivě líbala, když v tom zase někdo zaklepal na dveře.
"To nemůžeme mít chvilku klidu?"zamumlala jsem a zamračila se.
"Vypadá to, že ne. Ale máme ještě tři dny, než odjedete na Lehigh."ještě naposledy mě políbil a já si zase nasadila triko.
Za dveřmi byla ta stejná služebná jako předtím.
"Rose Hathawayová?"zeptala se a podívala se na mě s balíkem v ruce. "Ano, to jsem já."
"Toto vám posílá nějaký Adrian."Adrian? Proč ten by mi něco posílal. Když jsme se pohádali, tak se mnou nechtěl mluvit. "Děkuju." Podala mi balík a já si ho vzala do pokoje a položila na stůl.
Dimitrij se podíval na krabici. "Od koho to je?" "Od Adriana." Udiveně se podíval na mě a pak na krabici. "Otevřeš to?" "Chystám se na to."
Krabice byla dobře zapečetěná a tak jsem musela použít nůž. Otevřela jsem jí uvnitř byly nádherné letní šaty. Byly zelené se světle růžovými květinami. "Páni."vydechla jsem úžasem. Zvedla jsem šaty a vypadnul z nich vzkaz.
Ahoj Rose,
Doslechl jsem se, že budete mít piknik. Uvědomil jsem si, že ty na to určitě nemáš šaty. Proto jsem ti nějaké vybral. Ber to jako omluvu za to, jak jsem na tebe křičel, ale neodpouštím ti. Za své činy musíš nést zodpovědnost. Užij si to s tím tvým Rusem.
Adrian
"Díky Adriane…"zamumlala jsem tak potichu, aby to neslyšel Dimitrij. Alespoň že se ozval. Měla jsem o něj strach, aby si něco neudělal. Když se nad tím zamyslím, tak bych ho docela ráda viděla. Vzala jsem šaty a dala je do skříně.
"Tak už mám šaty."usmála jsem se na Dimitrije a začala se oblékat do strážcovské uniformy. Za půl hodiny se střídám s jedním strážcem, jehož jméno si nedokážu vtlouct do hlavy. "Neměl by ses taky připravit?"
"Až mě Christian bude potřebovat, tak si sem dojde. Ale obléct bych se mohl." Vstal z postele a zamířil ke mně. Ve skříni jsme měli oblečení oba, protože Dimitrij trávil většinu času u mě. Došel ke mně ze zadu a dal mi rychlou pusu na krk. Otočila jsem se a dala mu rychlý polibek.
"Co na ně říkáš?"zeptala jsem se ho
"Co?"
"Ty šaty. Co na ně říkáš?" ukázala jsem směrem k nim.
"Myslím, že samy o sobě nejsou nejlepší, ale na tobě budou dokonalé."
"Ty lichotníku." Znovu jsem ho políbila. "Měla bych zrychlit. Tolik času zase nemám."
"Správně. Teď budeme zase profesionální."
"Jo. Profesionální."
Upravila jsem si make-up, stáhla si vlasy do culíku a vyčistila zuby. A dnes už se počtvrté ozvalo zaklepání. Došla jsem ke dveřím a viděla Christiana.
"Ahoj."pozdravila jsem ho. "Co potřebuješ?"
"Hádej."
"Dimitriji? Je tu Christian!"zakřičela jsem na něj. Dimitrij přišel za pár sekund po zavolání.
"Vyrážíme." Řekl Christian.
"Ano, pane."odpověděl Dimitrij, dal mi pusu na rozloučenou a odešel. V pokoji jsem zůstala sama. Zavřela jsem skříň, schovala krabici a ustlala postel. Podívala jsem se na hodinky a když jsem zjistila, že už mám jen pět minut, tak jsem svižným krokem vyrazila za Lissou.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lena lena | 8. ledna 2013 v 0:20 | Reagovat

na začátek dobré, těším se na další, jen doufám že budou přibývat rychle :-D  :-D

2 *Sydney* *Sydney* | Web | 8. ledna 2013 v 13:52 | Reagovat

Budou. Děj mám vymyšlený, jen to dát do nějakého smysluplného příběhu :-D

3 Já | 4. února 2013 v 13:38 | Reagovat

No nechci nijak kritizovat, ale to s tím Adrianem mi příjde trapné. Nemyslím, že by od něj příjímala nějaké dárky, když se spolu rozešli, a už vůbec že by jí Adrian nějaké poslal, když on je na ni docela dost naštvaný :-? Jinak dobré...

4 Anet Anet | 9. června 2013 v 21:34 | Reagovat

Alle hovno!! ne at ji posila darecky a pak by spolem mohli zas chodit ;-)  to by bylo fajne xDDD

5 Nikka Nikka | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 17:34 | Reagovat

Wow dobrý  :-D  fakt mě to zaujalo B-) rozhodně budu číst dál  :-P

6 Nikka Nikka | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 17:36 | Reagovat

A ešte Adrian má přece Sydney tak doufám že nebude s Rose :'( ta musí být s Dimkem  :-* :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama