VA7, 2.kapitola

8. ledna 2013 v 14:11 | *Sydney* |  VA7
2.Kapitola
Lissa na mě čekala v jídelně. Já si vzala cheesburger s hranolkami. Lissa si dala jen jogurt.
"Ahoj Rose,"pozdravila mě "Za hodinu začíná piknik. Máš už šaty?"zeptala se a podívala se na mě svýma nefritovýma očima. "Em, jo, jedny jsem dnes dostala." "Od koho? Od Dimitrije?"usmála se na mě, ale já jen zakroutila hlavou. "Od Adriana."
"On se ti ozval? Jak se má? Kde je? Je v pořádku?" "Uklidni se Liss. Jenom mi napsal krátký vzkaz. Tam jsem se moc informací nedozvěděla."
"Dobře. A co je to za šaty?" "Nevím. Jsou hezký, a asi byly dost drahý."
"Celý Adrian…"pak začala mluvit o svém dnu, ale mě to nějak nezaujalo, protože jsem přemýšlela nad Adrianem. Určitě se musel cítit strašně. Co když mu je líto, že taky nebyl pozván na piknik? Vlastně ani nemohl. Nikdo neví, kam odjel. Co když se projeví negativní účinky éteru a on se podřeže? Co když to bude moje vina?
"Rose? Posloucháš mě vůbec?"
"Cože?"
"Takže ne,"promluvila a zněla unaveně. "Nepůjdeme připravit to místo na piknik? Ty stejně nevnímáš."
"Jo, to je dobrý nápad." Zvedly jsme se a já do sebe nacpala poslední kus cheesburgeru.
Lissa mě vedla někam daleko od Dvoru, ale stále jsme byly pod ochrannou bariérou. Došly jsme k malé zahrádce, která vypadala jako vystřižená z katalogu dokonalých zahrad. Všude byly velké, zelené stromy, takže kdyby byl slunečný den, tak by tam nepronikalo moc slunečních paprsků-pro Moroje dokonalé. Za vší tou zelení se schovávaly malinké zahradní lampy, které měly starobylý nádech. Strážci se rozmístili kolem, takže jsme o nich skoro nevěděly.


"Jak jsi to tu našla?"zeptala jsem se udiveně z té krásy.
"Jako královna bych to tu asi měla znát, nemyslíš?"
"Ano, to by jsi měla."stále jsem byla fascinovaná. Tolik květin na jednom místě jsem ještě nikdy neviděla. Jeden strážce přišel k Lisse a podal jí velkou krabici s věci na piknik. Položila jí na zem a začala je postupně vytahovat.
Pomohla jsem jí roztáhnout ubrus, vyndat jídlo a pití a připravit hrníčky a talíře.
Když jsme byly hotové, jenom jsme se si rozvalily na ubrus tak, abychom nic nerozbily a koukaly na strom, který se tyčil nad našimi hlavami.
"Liss, musím se jít převléknout." Stoupla jsem si a ukázala na svoji uniformu.
"Dobře. Já si taky vyměním šaty." Pousmála se a také se zvedla. Rozloučily jsme se a každá šla svou cestou. Já jsem, abych neztratila kondici a abych mohla mít víc času na přípravu.
Když jsem se blížila k mým dveřím od pokoje, měla jsem spoustu času na všechny možné úpravy vlasů a make-upu. Otevřela jsem a zaběhla si rovnou do sprchy. Pustila jsem vodu a umyla se Dimitrijovým oblíbeným sprchovým gelem-ovocným. Pořádně jsem si vydrhla vlasy, spláchla z nich šampón a vylezla ven. Nedala jsem pozor na vodu na zemi, a tak mi to na ručníku pod nohami uklouzlo a já se praštila do hlavy.
"Sakra."zamumlala jsem naštvaně. Docela to bolelo. Kdybych nebyla Dhampýrka, tak bych možná i omdlela. Zvedla jsem se, tentokrát už opatrněji a vydala se k zrcadlu. Po cestě jsem nabrala fén a kosmetickou taštičku a nějaké náušnice. Zapnula jsem fén a přemýšlela nad tím, co bych si udělala s vlasy. Nakonec jsem si je rozhodla nechat rozpuštěné. Pořádně jsem se rozčesala a začala si nanášet tužku na oči a řasenku. Stíny jsem si dala lehce růžové, takže skoro nebyly vidět.
Když jsem skončila, už jsem si jenom nasadila šaty a baleríny a podívala se do zrcadla. Musím uznat, že jsem vypadala úžasně. Co na to asi řekne Dimitrij. Usmála jsem se a vyrazila ven.
Čekala jsem na Lissu pod stromem. Dávala si teda na čas. Nebo já to vzala moc rychle. Naštěstí jsem měla dobrou náladu a tak jsem si vzala jednu koblihu a začala si detailně prohlížet ty kytky kolem. Poznala jsem jich jen pár, protože kytkami jsem se nikdy moc nezabývala. Zato Soňa Karpová, bývalá Strigojka, ta by určitě poznala všechny. Byly tu lilie, růže, fialky, jasmíny, které bohužel nekvetly, protože kvetou přes noc a pak tam byla ještě asi další stovka různých květin. Prostě Rajská zahrada.
"No páni, Rose! Vypadáš úžasně." Otočila jsem se a za mnou stála Lissa v nebesky modrých šatech. Svoje platinové vlasy měla zlatou sponou stažené do drdolu a na sobě měla ještě různé zlaté šperky. Alespoň vím, proč jí to tak dlouho trvalo.
"Ty taky nevypadáš nejhůř."usmála jsem se a rozhlédla se kolem. Strážci už byli rozmístění kolem nás, ale zase nebyli moc vidět. Posadily jsme se a čekaly na Dimitrije a Christiana.
Když už konečně přicházeli, já jsem se koukala pouze na Dimitrije. Měl na sobě béžové rifle, bílé triko a sportovní boty. Takže se byl stavit u nás v pokoji. Zvedla jsem se a došla k němu. Vášnivým polibkem jsem ho přivítala a potom jsme si sedli a čekali, než se "dovítají" Lissa s Christianem.
"Vypadáš úchvatně,"zašeptal mi Dimitrij "Ještěže se umím ovládat." Usmála jsem se na něj a dala mu letmý polibek. "Ještěže se já umím ovládat." On se taky usmál a dal mi další polibek.
"Nevím, jestli se umíte tak moc ovládat." Řekla Lissa a už se s Christianem taky usmívali. "To se ještě uvidí." Řekla jsem a podívala se na ní. "A ty hodláš celou dobu stát?" Jakmile jsem to řekla, Lissa už seděla vedle mě a Christian vedle ní.
Povídali jsme si a smáli se nad Christianovými špatnými vtipy. Já si dala tak pět koblih s kafem a Dimitrij snědl celý zbytek (koblih). Byli jsme zrovna v polovině dnešního odpoledne, když se strážci začaly seskupovat kolem Lissy. Já s Dimitrijem jsme vyskočili a já se jednoho ze strážců zeptala na otázku, kterou si tu říkal asi každý. "Co se to tu děje?" Strážce se zamračil a ukázal mi zprávu, kterou před chvílí obdržel. To, co tam bylo, bylo jako moje noční můra. Noční můra, ze které se nejde probudit.
Napadli nás. Strigojové. Jsou snad všude. Takovouto skupinu jsem ještě neviděl. Nějak museli prolomit ochranu. Rych-
Nedočetla jsem to, protože mě něco silného udeřilo ze zadu do hlavy. Otočila jsem se a kolem nás bylo kolem třiceti Strigojů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Apr!L Apr!L | Web | 8. ledna 2013 v 14:15 | Reagovat

kRÁSNÝ BLOG!!!

VA miluju Rose a Dimitri ♥♥♥ nebo Pokrevní pouta, ♥♥♥

2 *Sydney* *Sydney* | Web | 8. ledna 2013 v 14:31 | Reagovat

Děkuji :)
Přesně tak ♥ :)

3 Tessinka Tessinka | Web | 8. ledna 2013 v 19:51 | Reagovat

No teda <3 úžasný blog :) nádherně píšeš máš opravdu talent :) VA miluju :) <3 musím jen s váma souhlasit :) božíííí kapitolka <3

4 An. An. | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 23:10 | Reagovat

Moc hezký blog! Miluju VA! ♥
Doufám, že mi neublížíš Dimitrijovi:D

5 *Sydney* *Sydney* | Web | 8. ledna 2013 v 23:35 | Reagovat

Děkuji :)
Promiň 8-O

6 Anet Anet | 9. června 2013 v 21:39 | Reagovat

No do prdele!! rychle jdu na dalsi  xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama