VA7, 7.kapitola

20. ledna 2013 v 13:32 | *Sydney* |  VA7

Předem se omlovám za poněkud krátkou kapitolu a taky že jí sem dávám tak pozdě. Hezké čtení :)Když jsem se ráno probudila, tak jsem nikde neviděla Lissu. Teprve až když jsem se koukla na budík, tak mi došlo, že už je na vyučování. Já měla dnes volno. Hned jsem ho hodlala využít k hledání informací o vrácení mrtvých zpět k živým. A protože na Lehighu nebyla tak rozsáhlá knihovna jako na Dvoře, tak jsem hodlala kontaktovat někoho, kdo je přímo u zdrojů.
"Adriane?"
"Malá Dhampýrko,"ozvalo se na druhé straně telefonu. "Co se děje, že jsi mě vyrušila takhle v noci?"
"Promiň. Potřebuju, aby ses podíval do knihovny o jakýkoli zmínkách o oživování mrtvých."
"Rose, to je pitomost. Vím, že jsi toho svýho Rusa měla ráda, ale je mrtvý, to se nezmění."
"Ale ano, já jsem toho důkaz."
"Ne, ty jsi byla, stejně jako ostatní stínem políbení, obživena éterem jen chvíli po smrti. On už je mrtvý několik dní."
"Adriane, prosím. Přivezu ti odsud nějaký alkohol, ale alespoň se podívej. Udělej to pro mě."prosila jsem ho. Jestli se na mě vykašle, tak budu muset čekat do doby, než bude víkend. Několik dní. Co když dřív najde Dimitrijova duše pokoj? Ne, nebuď tak pesimistická, Rose. Po dlouhé chvíli mlčení se konečně ozval Adrianův hlas.
"Fajn, udělám to. Ale jen protože tě mám rád, nedělám to pro toho Rusa, a přivez mi toho alkoholu hodně."
"Děkuju. Jsi úžasný."
"K Vašim službám."slyšela jsem, že se trochu zasmál. Típla jsem mu to a položila mobil (od Abeho) na noční stolek. Udělala jsem si ranní hygienu a převlékla se do normálního oblečení. Rozhodla jsem se projít i zdejší knihovnu. Určitě tam musela být nějaká zmínka, tak jsem si udělala dva sendviče a šla směrem do knihovny. Nebo jsem si to alespoň myslela. Došla jsem k jedněm dveřím, které byly na plánku školy zakreslené jako knihovna. Otevřela jsem dveře a vešla do kumbálu.
"Sakra."zaklela jsem a vrátila se zpět. Musela jsem jít na druhou stranu, než knihovna byla. Teď jsem to zkusila znovu, tentokrát už správným směrem. Knihovna nebyla velká jako ta na Dvoře, ale byla větší, než ta na Akademii sv. Vladimíra. Pozdravila jsem knihovnici a šla k zadním policím. Koukala jsem na různé názvy knih, ale všechny byly jen na školní využití. Šla jsem ještě víc do zadu a všimla si dveří s nápisem "Zákaz vstupu neoprávněným osobám". Neváhala jsem zkusila otevřít. Naneštěstí bylo zamčeno, ale pro strážce to nebyl žádný problém. Vytáhla jsem si z vlasů sponku a odemkla zámek. Vešla jsem dovnitř a zjistila, že jsem vstoupila do oddělení s Morojko-Dhampýrskou historií. Důkladně jsem zkoumala názvy, až jsem narazila na jednu se jménem "5.živel". Hned jsem jí vyndala a dala si jí do tašky. Hledala jsem dál, než jsem našla další. Tentokrát neměla název, ale měla na obalu vytištěné symboly, které vypadaly podobně jako molnijské značky. Když jsem se podívala pořádně, tak byly stříbrné. Vzala jsem si jí taky, ale pak už jsem nic nenašla. Potichu jsem se vrátila ze skryté knihovny a proklouzla kolem knihovnice ven. Došla jsem na pokoj a otevřela první knihu, pojednávající o éteru. Zezačátku tam byly zmínky o uživatelích éteru v minulosti a co všechno dokázali. Později tam byly jejich schopnosti, ale nic, co bychom už nevěděli. Až na jednu věc. Byl to krátký příběh.
Dar léčitelství
Claudia Drozdová byla jiná, než ostatní. Měla dar Ducha. Dokázala léčit, pohybovat s věci pohledem nebo donutit lidi aby dělali to, co nechtějí. Někteří se jí báli, jiní ji žádali o léčení a jiní mysleli, že je to výmysl. Jednou se ale stala věc, která všechny šokovala. Její manžel, Wiliam Conta, byl zabit Strigojem. Claudia ho dlouho oplakávala, ale pak se rozhodla ho přivést zpět. Znala ještě jednoho člověka s darem Ducha a toho požádala o pomoc. Oba byli silní. Tak moc silní, že dokázali přivést Wiliama zpět. Většina tomu nechtěla věřit a tak se Claudii a Wiliamovi vyhýbali, ale byli i tací, kteří si mysleli, že je Claudia anděl, co umí oživit mrtvé. Claudia i Wiliam žili normální život bez magie, narodilo se jim dítě a nakonec zemřeli na vysoký věk.
Takže by to šlo. S dvěma silnými uživateli éteru. Lissa je hodně silná, ale to se nedá říct o Adrianovi. Robert Doru, Viktorův nevlastní bratr, někam utekl, ale pochybuju, že bez Viktora, který je mrtvý, přežije dlouho. Oksana je taky silná, ale nevím, jestli by to stačilo. A pak tu je Avery Lazarová. Ta je hodně silná, ale tak trochu není normální a je vězněna v Tarasově. Navíc chtěla zabít Lissu. Moc kandidátů teda není. Možná by to šlo i se třemi méně silnými. To ale nevím. Nikdo to neví.
Odložila jsem první knihu, protože pak už tam nic nebylo. Hrábla jsem po druhé, té s těmi značkami, a začala v ní listovat. Nic tam nebylo, jenom historie značek, setkání s alchymisty a podobně. Jediné, co mi teď zbylo, byla důvěra v Adriana a ten příběh. Snad se najde ještě něco. Třeba postup obživení. Dala jsem knihy zpátky do tašky a šla si dát horkou sprchu. Alespoň změním myšlenky. Zapnula jsem vodu a nechala ji po sobě stékat. Sledovala jsem kapky kolem a páru unikající vrchem. Přemýšlela jsem nad všemi dnešními událostmi, kterých rozhodně moc nebylo. Vylezla jsem ven a obalila se v ručníku. Sedla jsem si na židli, co byla u zrcadla, vzala fén a vyfoukala si vlasy, které Dimitrij vždy tolik obdivoval. Vyšla jsem z koupeny a rozhodla se čekat na Lissu, která měla za chvíli přijít, protože hodiny už se blížily k páté.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chcete, aby Dimitrij žil?

Ano. 79.4% (27)
Ne. 11.8% (4)
Je mi to jedno. 8.8% (3)

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | Web | 21. ledna 2013 v 15:27 | Reagovat

Božíí kapitola !! :D já už ani nevím jak to mám komentovat... :D všechny jsou úžasné :D zajímalo by mě jestli to vážně Adrien udělá nebo je tak žárlivý , že nechá Dimku umřít :DD

2 LussyNda LussyNda | 21. ledna 2013 v 16:05 | Reagovat

no hura :-) uz se nemůžu dočkat jak to bude pokračovat ...

3 Anet Anet | 10. června 2013 v 16:13 | Reagovat

jezismarja nechte ho vklidu ....chcipliho xD fakt tohle uz je moc mimo...nemuze se furt ozivovat§!! uz me sere jak furt oziva fakt!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama