VA7, 9.kapitola

26. ledna 2013 v 3:28 | *Sydney* |  VA7
9. Kapitola
Ráno mě budil zase ten otravný zvuk z budíku. Myslím, že příště ho hodím na zeď. Zamáčkla jsem ho a rozespale jsem se rozhlídla po pokoji. Nevím, kdy Lissa dorazila, ale teď už seděla na posteli a pomalu usínala. Vrátila se asi pozdě.
"Liss?"začala jsem k ní mluvit, když znovu usnula.
"Musíme jít. Pojď."pomohla jsem jí zvednout se a pak jsem odešla do koupelny si vyčistit zuby a obléct se do uniformy strážců. Lissa tam vyrazila hned po mně. Vyrazili jsme brzo. Zamířili jsme do učebny historie a já spolu s ostatními strážci stoupla do zadu. Za docela krátkou dobu zazvonilo a ostatní studenti se posadili do lavic. Hodina se vlekla a já se hodně nudila. Pak mi ale přišla SMS, která mě zneklidnila a vyvolala bouřlivé pocity.
Z Tarasova uprchl vězeň,Avery Lazarová. Proto zvyšujeme pohotovost. Může být kdekoliv, protože unikla už před delší dobou. Použila magii a obelstila nás tím, že je tam stále vězněna i když nebyla. K jejímu zadržení použijte jakékoli prostředky, pokud vás bude ohrožovat, tak se nebojte jí zabít. Ozvěte se, získáte-li informace, které by k jejímu dopadení byly užitečné.


Sakra. Hlavně se to nesmí dozvědět Liss, kvůli temnotě v ní. Navíc, Tarasov je dobře střežen, je nemožné odtamtud uniknout, a neřekla bych, že zrovna Avery, která se totálně pomátla, by toho byla schopná. Teď se mi to navíc vůbec nehodilo. Když se budou všude potulovat strážci a k tomu ještě šílená Avery, tak bude ještě složitější udělat to oživení. I když kdybych Avery chytla, tak bych měla hodně silného uživatele éteru a tím pádem větší šanci na úspěch. Docela jsem se lekla, když najednou začalo zvonit, ale dělala jsem, jako by se nic nestalo. Lissa se zvedla a počkala na svoje strážce, včetně mě. Cestou jsme potkali i Ashley, která mířila na další hodinu.
"Ahoj Ash."pozdravila jí Lissa.
"Čau Lisso."odvětila jí a přátelsky jí objala. Na mě se jen usmála. Za tu dobu, co tu jsme, jsem si jí docela oblíbila. Byla přátelská, a i když byla královská, tak se nechovala povýšeně. Spíš jako Lissa. A obě si rozuměly a Lissa s ní byla ráda. Začaly si povídat o nějakém úkolu, ale já dál přemýšlela o tom, jak mohla Avery utéct, jestli by se dostala i sem a jestli jde zase po Lisse. Posledně se jí pokusila zabít, a pak oživit, aby s ní měla pouto a mohla z ní čerpat moc, což by bylo určitě hodně zlé, protože by pak byla hrozně silná. Naštěstí jsme jí, pomocí Oksany a mého pouta s Lissou, zastavily. Zabili její dva stínem políbené, ze kterých čerpala sílu, a potom upadla do nějakého transu a později zešílela a byla odvezena do Tarasova, vězení, které bylo nejlépe hlídáno a stále se přemísťovalo do míst, kde svítilo hodně slunce. To bylo kvůli Morojům, aby byli více oslabení.
Vešla jsem do další třídy a Lissa s Ashley se posadily na svá místa, zatímco já se zase odstěhovala do zadu. Slyšela jsem rozhovor dvou strážců, jak se zrovna baví o Avery. Říkali něco o tom, že byla spatřena na hranicích Pensylvánie. To jenom víc potvrdilo mou domněnku, že jde po Lisse. Hned jsem ještě víc zpozorněla, protože jsem se začala bát o Lissu víc, než obvykle. Těkala jsem očima po třídě a byla nervózní a to nejen kvůli Avery, ale i kvůli Adrianovi. Za chvíli by měl dorazit, takže Lissu přenechám jinému strážci. Naděje mám mnohem víc, než po smrti Dimitrije. Teď totiž vím, že je tu způsob jeho navrácení k životu.
"Liss, já půjdu za Adrianem, tak buď opatrná. Přijdu hned po téhle hodině. Tak zatím ahoj."
"Ahoj, ale ty buď taky opatrná, Rose."řekla Lissa, když jsem se otočila k odchodu.
"To jsem vždycky."řekla jsem jí a odešla. Adrian na mě měl čekat před školou, a taky že čekal.
"Co jsi našel?"zeptala jsem se ho hned, aby nestihl říct svůj typický pozdrav urážející mojí výšku.
"Něco, co by nám mohlo pomoct. Bohužel, je to nebezpečný."kývla jsem mu, aby pokračoval.
"Musí to udělat tři uživatelé éteru, což pro tebe nebude problém sehnat toho třetího, že?"mrkl na mě a já se pousmála. "Pak musíme spojit svojí sílu v jednu pomocí něčeho stříbrného a poslat jí do mrtvého. Někdo, kdo má hodně síly, musí najít jeho duši a vrátit do těla, ale tak jednoduchý to není. Záleží taky na tom, jak dlouho je už mrtvý. Nějaká část podstaty totiž zůstane ve světě mrtvých, ale to v tý knize není moc popsaný. Pak se musí chvíli čekat, než se mu vrátí všechny funkce a nakonec oživne."na chvíli se odmlčel a pak dodal něco, co mě znepokojilo "Pokoušelo se o to hodně lidí, ale povedlo se to málokrát. Některé uživatele éteru to stálo život nebo rozum. Byla tam taky zmínka, že jsou na to jen tři šance, pak už je dotyčná mrtvá osoba ztracená navždy, nemluvě o těch, kdo se o to snažili."zamrazilo mě, když řekl, že kdyby to nevyšlo i na druhý pokus, tak přijdu o Lissu, Adriana i Dimitrije…navždy. Jestli to má vyjít, tak bude potřeba hodně stříbra, které bude odčerpávat temnotu. Nejsilnější je teď Oksana, protože má hodně zkušeností, takže to bude na ní. Pokud to nevyjde na poprvé, tak se to po týdnu zkusí znovu a pak se budu muset s Dimitrijem rozloučit, protože kdybych přišla i o ostatní, tak bych to už neunesla a chtěla bych odejít za nimi. Ale doufám, že takhle daleko to nedojde.
"Jsi v pořádku?"zeptal se mě Adrian ustaraně.
"Co?"
"Koukáš tu do prázdna a nevnímáš."
"Aha. Promiň. Já jen…jestli to nevyjde ani na podruhý…prostě to musí vyjít."řekla jsem s rozechvěným hlasem, protože jsem znovu začala myslet na to, že bych přišla o všechny.
"Vyjde to. Věř mi." přišel ke mně blíž a objal mě. "Lissa je hodně silná a když pomůžu i já, tak-"
"Tak duchové s radostí nechají jeho duši, protože nechtějí mít nic s tebou a tvými poznámkami."usmála jsem se, ale přesto mě to trápilo. "Pokusíme se o to zítra. Lissa má hodně stříbrných věcí, co nasávají temnotu, ale nechám jí přidělat ještě pár. Zavolám Oksaně, aby sem přijela co nejdřív. Když jí půjčíš soukromé letadlo, tak tu bude rychleji."přikývl a na nic se neptal. Pustil mě a zapálil si cigaretu.
"Jsi na školním pozemku. Tady nemůžeš kouřit."
"Já můžu, co chci."
"A jak jsi sehnal tolik informací?"zeptala jsem se ho. Ani Abe jich tolik nenašel. "Má zesnulá tetička měla ještě jednu knihovnu,kam měla přístup jen ona a ještě pár lidí. Strážci mi povolili se tam podívat,když jsem jim řekl,že mě poslala Lissa."rošťácky se na mě usmál a pak se obrátil směrem k budově,kde měla Lissa vyučování. "Vypadá to, že skončila hodina. Jestli mě omluvíš, tak bych rád pozdravil sestřenku."řekl po chvíli ticha.
"Samozřejmě. Já si ještě zaběhnu pro svačinu a pak za vámi přijdu."otočil se k odchodu. "Hlavně jí nic neříkej."dodala jsem rychle a pak jsem taky odešla. Dostala jsem hlad a navíc se musím trochu rozptýlit. Je toho na mě docela hodně. Místo téhle situace bych radši bojovala s bandou Strigojů, ale Dimitrij by musel žít, jinak by se mi chtělo radši být tady. Rozběhla jsem se k sobě do pokoje, abych tam byla rychleji a měla víc času na to, abych se mohla najíst a rozmýšlet se nad mým plánem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete, aby Dimitrij žil?

Ano. 79.4% (27)
Ne. 11.8% (4)
Je mi to jedno. 8.8% (3)

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 26. ledna 2013 v 9:34 | Reagovat

juu skvěla kapitola už se nemůžu dočkat jak to bude dal :-)

s Avery se to asi ještě hodně zamotá :-)

2 Tessinka Tessinka | Web | 27. ledna 2013 v 10:56 | Reagovat

krásná kapitolka !! :D taky myslím že to s Avery nebude zrovna jednoduchý :D :D

3 supercrazy7 supercrazy7 | 27. ledna 2013 v 20:48 | Reagovat

Ahojky náhodou jsem narazila na tvůj blog. A NÁDHERA!!! Užasná povídka !!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama