14.kapitola- Last Breath

9. listopadu 2013 v 18:28 | *Sydney* |  VA7

Probudil mě něčí křik. A myslím, že nepatřil jenom jedné osobě. Prudce jsem se zvedla a hned se rozhlédla po pokoji. Prázdno. A hlavně tma. Přesto ale křik neutichal. Ba dokonce byl hlasitější a bylo ho více. Došla jsem k oknu a podívala se ven. To, na co se mi vyskytl pohled, bylo děsivé a zarážející. Venku se bojovalo. Byli tam strážci, hodně strážců a taky Strigojové, pokud jsem dobře viděla, jakože ano. A pak tam byli i Morojové a podle všeho používali svojí magii, protože jsem spatřila hořící a křičící Strigoje. A těla. Na zemi ležela spousta těl a minimum z nich bylo strigojských. Couvla jsem od okna, naprosto zmatená. Buď je tohle hodně špatný sen, nebo Strigojové už znovu napadli dvůr. Něco se muselo stát.

Rychle jsem se vzpamatovala a převlékla se do něčeho, v čem bych mohla bojovat. Poté jsem už nabrala svůj stříbrný kůl a vyběhla na chodbu, kde běhali vyděšení Morojové s jejích strážci a dětmi. Doběhla jsem k jednomu z trochu klidnějších strážců a podívala se kolem.
"Co se stalo?"zeptala jsem se.
"Strigojové znovu napadli Dvůr. Podle zpráv, co se ke mně dostali, je jich více, než kdy jindy a venku s nimi mají takové problémy, že někteří ochotní Morojové šli na pomoc."vysvětlil mi a ještě dodal."Měla byste jít na pomoc ven, já musím hlídat tady."Přikývla jsem a rozběhla se směrem k východu. Vůbec se mi nelíbilo to, co se tu dělo. Tenhle útok je až moc brzo po tom posledním. Po tom, který mě připravil o mého Dimitrije. Stáhla jsem si vlasy a nakonec doběhla ke dveřím, u kterých bylo až překvapivě klidno. To mě teď ale nezajímalo. Momentálně jsem byla ráda, že tu Lissa není. Nebylo by to dobré. Mohlo by se jí něco stát a...
Nedokončila jsem myšlenku, protože mě něco srazilo k zemi. Hbitě jsem se zvedla a čelila proti Strigojovi, co byl o hlavu vyšší než já. To ale nebyl žádný problém. Vyhnula jsem se jeho následující ráně a koplnula ho do břicha, což s ním skoro ani nepohnulo a tak mi nezbylo nic jiného, než znovu uhnout a alespoň ho dostat dál od vchodových dveří.
"Tebe já znám.,řekl po chvíli boje překvapeně, čehož jsem hned využila, abych ho mohla probodnout. On ale uhnul, přesto jsem ho ale škrábla kůlem, takže sykl bolesti, ale pokračoval v boji, jako kdyby se mu nic nestalo. "Ano, znám tě. Jsi Dimitrijův mazlíček."Dokončil a ušklíbnul se. Mě to akorát vyprovokovalo a tak jsem do svého boje přidala všechen svůj vztek ze všeho, co se mi za poslední dobu stalo.
"Nevyslovuj jeho jméno."řekla jsem skrz zuby a v chvíli nepozornosti dostala ránu pěstí do ruky, ve které jsem držela kůl. Ten mi pak vypadl a tak jsem teď byla trochu v nevýhodě. Konverzování skončilo, alespoň z mé strany. Kopnula jsem ho do pod kolena, takže se mu podlomily nohy. Toho jsem využila a loktem ho flákla do zátylku. Spadl k zemi a já se rozběhla pro kůl. Začal se zvedat, ale jeho život, nepřirozený život, byl spočítán. Proťala jsem mu srdce kůlem a sledovala, jak umírá. Lehce jsem si promnula rameno a vyběhla směrem, kde jsem nechala Dimitrije. Jsem sobecká. Vím to. Jen se musím ujistit.
Odhrabala jsem listí na místě, kde měl být, ale nebyl tam. Jak je to možné? Kam zmizel? Lehce mi zvlhly oči a já se podívala kolem, jestli náhodou nebyl na jiném místě. Ne, já si jsem jistá, že byl tady. Sakra. To není možné. Teď už ale musím jít na pomoc ostatním. Není možné, aby se tam zázračně objevil. Vyběhla jsem tam, kde se nejvíce bojovalo, nebo spíše, kde bylo nejvíce Strigojů. Bylo děsivé sledovat, jak jsou na zemi těla lidí, které jste alespoň trochu znali. Teď je po nich a já je už nikdy nespatřím. Podobně jako Dimitrije. Zastavila jsem se v běhu, když jsem uviděla Lissu. Co ta tu dělá? Neměla přijet až zítra? Nebo dnes, nevím, kolik je hodin, zda už je po půlnoci nebo ne.
"Ještě krok a je po ní."řekl hlas, který tak krásně zněl mým uším. Naklonila jsem hlavu mírně na stranu a viděla toho, kdo to řekl. Nedávalo to smysl, ale byl to on. Byl to Dimitrij.

Jenom ne takový, jako dříve. V tom chabém světle způsobem požárem okolo vyvolaném ohnivci, jsem viděla jeho mrtvolně bílou pokožku a karmínově rudé oči. "To není možné."dostala jsem ze sebe. Nevím, jestli jsem se měla radovat, brečet nebo se bát. "Byl jsi mrtvý. Nepodařilo se nám tě oživit."Pokračovala jsem dál a kroutila nad tím hlavou. Poté můj pohled spočinul na Lisse."Pusť ji!"Řekla jsem hlasem, který se vůbec nepodobal tomu minulému a překapenému. Teď byl spíše naštvaný. Udělala jsem k nim krok blíže, nehledíc na jeho předchozí slova.
"Ale no tak, Rozo. Co jsme si to říkali. Stůj, jinak je po tvé kamarádce-královně."Zákeřně se usmál a více zmáčknul Lissin krk, za který jí držel. Lissa jen vyděšeně zírala, nejspíše taky nevěděla, co se to děje a jak je možné, že ji Dimitrij mezi živými...nebo mrtvými, to je jedno. Prostě, že je tu.
"Jestli jí ublížíš, tak tě zabiju."pronesla jsem chladně, ač mě to stálo docela dost úsilí do toho nedát ani špetku z citů, které k němu chovám a to i v jeho nynější podobě.
"Hmm..."Zamumlal a pak se zakousl do Lissina krku. Lissa vykřikla, ale poté se trochu zklidnila, to začaly působit ty endorfiny. To už jsem na nic nečekala a rozběhla se k němu. On mrsknul s Lissou na zem a já se na zlomek vteřiny ve své hlavě zastavila a zamyslela, jestli bych teď neměla zkontrolovat Lissu. Ne, Dimitrij je teď důležitější.
"Nechceš mi vysvětlit, jak je to možné?"Zeptala jsem se ho, stále tím chladným tónem a rozmáchla jsem se, abych ho udeřila. "Není hlavní, že teď můžeme být spolu?"zeptal se a mojí ruku v klidu zastavil a pevně zmáčknul, až mi v ní zapraskalo a mě se pro těle prohnala bolest. Svojí volnou rukou si mě přitáhl blíže a hladově mě políbil. V první chvíli jsem mu to opětovala, dosáhla jsem toho, po čem tak dlouhou dobu toužím. Jsem s Dimitrijem. Líbám se s ním. Poté jsem se ale vzpamatovala a místo toho jej kopla do rozkroku a doběhla k Lisse. Vím, že ho to nezdrží moc dlouho. Jen se musím ujistit.
"Liss...Liss, vzbuď se."Mluvila jsem na ní a zdravou rukou s ní třásla. Jenže žádná odezva nenastala. Až teď jsem si uvědomila, že moje ruka je od něčeho mokrá. Od krve, jak jsem poznala, když jsem si jí prohlédla. To ne. To nemůže být pravda. Pozorně jsem si prohlédla Lissinu hlavu, kolem které se vytvářela louže krve."Ne."šeptla jsem a znovu s ní začala třást, nehledíc na to, že Dimitrij se už vzpamatoval a teď stál předemnou a zlomyslně se usmíval. To jako získám svojí lásku zpátky a to ještě takového, a přijdu o nejlepší kamarádku? To není normální.
"Je mrtvá, pokud ti to nedochází."řekl a já se na něj s odporem podívala. "Zabils jí. Ty jsi zabil Lissu."
"Udělala jsi krok, já tě varoval, můžeš si za to sama."
"Co to s tebou je? Ani dřív, když jsi byl Strigojem, tak bys tohle neudělal."Ptala jsem se ho překvapeně a naštvaně.
"Časy se mění. Já se změnil."Udělal ke mně pár kroků blíž. Rychle jsem si očima prohlédla okolí a na zemi hledala svůj kůl. Nedaleko od Lissy se něco zalesklo. Ano, to je můj kůl. Natáhla jsem se po něm a vyhoupla se na nohy. "Ale Rozo... Ty by jsi mi přece nedokázala ublížit. Nemám pravdu."Usmál se na mě tak, jak se na mě usmíval dříve, když byl živý, jakože dhampýr. Ale teď už neudělám to samé, jako před lety. Už ne. Zabil Lissu, která pro mě byla jako sestra.
"Časy-"řekla jsem a udělala jsem na něj výpad."se mění."zopakovala jsem jeho frázi a kopla jsem ho. Uhnul a místo toho mě chytil za ruku s kůlem. Pevně, abych mu nemohla ublížit. "Miluješ mě. Vím to. Vždycky to tak bylo."Naklonil se ke mně a zašeptal mi to do ucha. Poté se mi podíval do očí a znovu se usmál. Přiblíži se k mým rtům a znovu je spojil v jedno. Tentokrát to byl spíše něžný a vášnivý polibek a já měla co dělat, abych zůstala při smyslech. Jak se ale zdálo, Dimitrijovi se to nepodařilo, protože jeho stisk mojí ruky povolil a já věděla, co musím udělat. Dál jsem ho líbala a potom mu kůlem bodla do zad. Protože se ještě nedostal k srdci, použil jsem svojí druhou, zraněnou ruku, na dokončení něčeho, co by mě ani ve snu nenapadlo, že udělám. To už Dimitrij řval bolestí. "Máš pravdu. Pořád tě miluju, ale takhle je to pro tebe lepší."Teď už v mém hlasu byla láska, ale v očích jsem měla slzy. "Omlouvám se."Dostala jsem ze sebe, a pak už mě zavalilo Dimitrijovo tělo. Znovu mrtvé. Sundala jsem ho ze sebe a všimla si, že tu nejsem sama. Předemnou stál můj Dimitrij. Ten s čokoládovýma očima a odstínem pleti podobným tomu mému. Usmíval se na mě a já na něj skrz slzy v očích koukala. Na tváři se mi objevil taky úsměv, i když jen chabý. Jeho ústa se začala pohybovat, sice z nich nevyšel žádný zvuk, ale já věděla, že mi děkoval. Nevím jak, prostě takový pocit. A potom ještě řekl, že mě miluje, to jsem poznala. Pamatovala jsem si to. "Taky tě miluju a vždycky budu."Zašeptala jsem a on poté zmizel. Právě jsem přišla o dva lidi, které jsem milovala, sice jiným způsobem, ale ano. A byli pro mě vším. Teď jsou pryč. Navždy. Pomalu jsem se zvedla a nevšímala si slz, co mi tekly po tvářích. Podívala jsem se na jejich těla. Dimitrij s mým kůlem v jeho zádech a Lissa s kaluží krve u hlavy. Její platinové vlasy jí byly nasáklé. Oči vytřeštěné, stejně tak jako Dimitrijovi. Tohle byl ten nejhorší pohled, co jsem kdy zažila... Najednou jsem slyšela zvuk a poznala, že nejsem sama. Jenže jsem byla hrozně zpomalená z tohohle zážitku. Nemyslela jsem si, že má můj život ještě nějaký smysl. Ne, já to věděla. Nechtěla jsem už žít, vzdala jsem to. A jakoby onen útočník věděl, na co myslím, zlomil mi vaz. V tu chvíli jsem nevěděla, že moje myšlenky opravdu viděl. Že mě zabil někdo, koho jsem s Lissou nedávno poznala a ani jednu z nás nenapadlo, že je uživatelem éteru. Ne, nic. Teď jsem jen padala k zemi, mrtvá. Alespoň budu s Dimitrijem a Lissou, navždy v klidu, ve světě bez strachu, bolesti, utrpení a smutku...

//Ano, napsala jsem kapitolu. Je to poslední kapitola s podivným koncem a vás asi napadají otázky typu, jak je možné, že Dimitrij ožil, kdo byl ten éterák atd... Takže pokud to opravdu chcete vědět, tak si napiště do komentářů, klidně i vyjádřete svůj názor, umlaťte mě k smrti za zabití Rose, Dimky a Liss nebo mně poděkujte za to, že jsem to alespoň ukončila. Nebudeme si nalhávat, určitě jste věděli, že to nedopíšu. Já prostě nemohla. Děkuji za komentáře, které jste mi někdy zanechali, za vaše názory a za to, že jste četli mojí první a nejspíš i poslední veřejně publikovanou povídku. :)
Vaše *Sydney*
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kači Kači | 10. listopadu 2013 v 11:53 | Reagovat

Jakto že Dimka ožil? Kdo byl éterák? Povídka byla krásná, i když za konec bych tě fakt ukamenovala. Aspoň žes to dopsala. :-) :-) :-)

2 *Sydney* *Sydney* | 10. listopadu 2013 v 12:33 | Reagovat

[1]: Takže, oni si mysleli, že se jim to nepovedlo, ale chtělo to jen dokončit, to udělal éterák a poté ho nechal přeměnit. (s některými Strigoji měl dobré vztahy). Éterákem byl...tedy, byla Ashley, kterou poznali na Lehigh. Znala se s Avery, která jí naučila si pozměnit auru... No, děkuji :) Já se ani nedivím, ale nějak jsem se do toho zamotala, úplně mi zmizel nápad, který jsem na to měla a tak nezbývalo nic jiného, než to takhle ukončit... Navíc se mi poměrně líbí představa, že by zlo vyhrálo :D

3 Kačíí Kačíí | Web | 17. listopadu 2013 v 9:27 | Reagovat

Co... jako že všichni umřeli, to nemůžeš myslet vážně, asi budu bulet a jak jednou začnu tak nepřestanu.. fajn nádech výdech... Ale je fakt dobře že si to aspon dopsala, ale ten konec, no bože. Jinak byla to úžasná povídka :-)  :-)

4 *Sydney* *Sydney* | 17. listopadu 2013 v 14:39 | Reagovat

[3]: :D Ale no tak ;) Jsem ráda, že se ti líbila :)

5 sienna-parvani-spenser sienna-parvani-spenser | Web | 20. ledna 2014 v 22:11 | Reagovat

Sydney...teda takovýhle konec jsem nečekala, ale docela i chápu, že jsi ztratila nápad a to protože jsi se nechala ovlivnit ostatníma, začala jsi povídku upravovat jak chtěli oni a neřídila si se sama sebou... ty si autor, ty si to udělej podle sebe...myslíš, že Richelle se ptala fanoušků, jestli může z Dimky udělat strigoje?? Prostě to tak chtěla a tak to tak udělala :-) tak to mělo být i u tebe a měla jsi ho nechat mrtvého, když si to tak původně chtěla...toť můj názor... víš co, celá povídka byla super ze začátku, ale jak si to pak začala měnit podle ostatních, podle mě ses do toho sama zamotala a už to ani nedávalo moc smysl ke konci...třeba oni se ho poukoušeli oživit na té vysoké a najednou ho ona hledala u královského dvora víš co...ale určitě piš dál, jen sama podle sebe...moje rada :D doufám, že se nezlobíš za trochu kritiky :-D  :-D

6 Já | 25. dubna 2014 v 0:37 | Reagovat

Epilog.
Chci epilog.
Když už mají všichni umřít, tak ať se “setkaj“ někde inde. Alespoň do jisté míry ať je tam happyend :-)

7 Nikka Nikka | E-mail | Web | 20. května 2014 v 20:23 | Reagovat

Ahoj, právě jsem nominovala tvůj blog na mých stránkách :D

8 *Sydney* *Sydney* | 22. června 2014 v 13:40 | Reagovat

[5]: Jo, já vím, v tomhle jsem to dost pokazila :D Byla to moje první povídka, co jsem zveřejňovala, ale "chytře" jsem to přidávala, ač jsem neměla třeba kapitolu dopředu...a pak najednou puf a je po všech nápadech, tak jsem se tedy trochu přiklonila ke čtenářům, že by to třeba navrátilo nápad, ale už se tak nestalo... A neboj, nezlobím se, kritiku si vždy ráda vyslechnu, neboť chybami se člověk učí a kdyby mi každý psal, jak je to úžasné, nic z toho mít nebudu :D

[6]:To bych vlastně i mohla udělat :D A když jsou teď prázdniny, tak je i čas... dobře, pokusím se něco sepsat, ale nečekejte nic extra :)

[7]: Fajn, někdy se na to mrknu :D :D

9 DorothyHob DorothyHob | E-mail | 19. července 2017 v 0:40 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

10 ArleneTiert ArleneTiert | E-mail | 22. července 2017 v 14:16 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

11 ArleneTiert ArleneTiert | E-mail | 22. července 2017 v 19:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

12 ArleneTiert ArleneTiert | E-mail | 23. července 2017 v 0:45 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

13 Flossieamorn Flossieamorn | E-mail | 25. července 2017 v 19:53 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

14 Flossieamorn Flossieamorn | E-mail | 26. července 2017 v 1:18 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

15 CarolynCremo CarolynCremo | E-mail | 4. srpna 2017 v 18:11 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

16 Avito777Hoila Avito777Hoila | E-mail | 15. srpna 2017 v 17:52 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито дать бесплатное
бесплатная недвижимость авито
+как сделать скидку +на авито
авито ру санкт
одежда пакетом +для девочек +на авито екатеринбург

17 Avia777cib Avia777cib | E-mail | 16. srpna 2017 v 12:16 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

недорогие авиабилеты +из екатеринбурга
самые дешевые авиабилеты s7
билеты +на самолет дешево аэрофлот туту
дешевые авиабилеты акции авиакомпаний скидки победа
недорогие билеты авиабилеты

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama